9 způsobů jak zatočit s přebytečnou vodou v těle

Lidské tělo obsahuje asi 60% vody, která hraje klíčovou roli ve všech aspektech života. 
Nadměrné zadržování vody může být ukazatelem chronického zánětu. Zadržování vody nebo také retence tekutin může být způsobeno alergií na jídlo, špatnou stravou, hromaděním toxinů, jedovatých látek a léků v těle až po nemoci jako je selhání ledvin. Ženy mohou zadržovat více vody během luteální fáze svého menstruačního cyklu a během těhotenství. Pro většinu lidí není nadměrná hmotnost vody vážným zdravotním problémem. Nicméně může mít negativní dopad na váš vzhled a kvalitu života. 
Zde je několik osvědčených a bezpečných způsobů, jak snížit hmotnost vody rychle a bezpečně.

1.  Cvičení 

Cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak snížit váhu vody v krátkodobém horizontu. Při sportování se z těla ztrácí tekutiny potem. A co je důležité, během cvičení se voda přemístí z okolí buněk do svalů a tělo "splaskne".
Průměrná ztráta tekutiny během 1 hodiny cvičení je mezi 0,5-2 litrů, v závislosti na faktorech jako je teplo a oblečení.

2. Více spánku

Spánek je důležitý stejně jako zdravý jídelníček a pohyb. Spánek ovlivňuje sympatické nervy v ledvinách, které regulují rovnováhu sodíku a vody. Dle studie ((10.1126/science.1241224)) během spánku tělo vyplavuje toxiny z mozku. Dostatek spánku pomáhá tělo regulovat hladinu tekutin v těle a minimalizuje zadržování vody. 

3. Méně stresu
Stres zvyšuje produkci hormonu kortizolu. Kortizol přímo ovlivňuje zadržování tekutin v tkáních. Stres společně s kortizolem zvyšují produkci antidiuretického hormonu ADH. ADH vysílá signály do ledvin s informací, kolik vody mají ledviny vyloučit z těla ven.  

4. Doplňte minerály

Hořčík a draslík hrají důležitou roli v zachování optimální hladiny tekutin v těle. Pokud je těchto minerálů málo nebo naopak hodně, může dojít ke kolísání hladiny vody v tkáních. Pozor, při užívání doplňků stravy s minerály je nutné dostatečně pít, jinak může dojít k opačnému efektu, tedy k přibírání vody v těle.

5. Sodík

Mějte pod kontrolom příjem sodíku (soli). Sodík hraje důležitou roli v udržení správné rovnováhy tekutin v těle. Při nadměrném příjmu sodíku tělo ukládá přebytečnou vodu. 

6. Zázračná a léčivá pampeliška

Pampeliška se v alternativní medicíně používá k léčbě retence vody. Pampeliška je přírodní diuretikum. V posledních letech se stala pampeliška populární mezi kulturisty a sportovci, kteří potřebují "vypustit" vodu pro estetické účely nebo musí splnit hmotnostní kategorii. Doplňky stravy pomáhají s redukcí vody v těle, dávají signál ledvinám k vylučování vyššího množství tekutin, solí včetně sodíku. Dle studie  (PMID: 19678785 PMCID: PMC3155102 DOI: 10.1089/acm.2008.0152) užívání pampelišky zvyšuje frekvenci močení po dobu 5hodin od podání. 

7. Hydratace

Dostatečný příjem tekutin je předpokladem pro udržení optimální rovnováhy tekutin v organismu, pro správnou funkci jater a ledvin, které mohou zabránit vylučování tekutin z těla. Voda je také důležitá pro celkové zdraví, pro funkci mozku i pro spalování tuků. 
Indikátorem dehydratace je tmavě zbarvená moč.
 
8. Potraviny pro podporu odvodnění
 
Existuje několik potravin, které byste měli do svého jídelníčku zařadit a tím podpořit správnou rovnováhu vody v těle. Patří sem potraviny bohaté na hořčík a draslík, které pomáhají zvýšit vylučování moči z těla a snížit hladinu sodíku.
Tmavě zelená listová zelenina, fazole, banány, avokádo,rajče, bílý jogurt jsou plné draslíku.
Tmavá čokoláda, ořechy, celorznné produkty, listová zelenina zase obsahují hořčík. 
Další doporučené potraviny pro snížení tekutin z tkání:
  • Petřžel
  • Přeslička
  • Česnek
  • Fenykl
  • Pýr
  • Kopřiva
9. Omezte sacharidy (sladkosti, těstoviny, rýže, brambory) 

Omezte příjem sacharidů. Tím se rychle zbavíte přebytečné vody. Sacharidy jsou uloženy ve svalech a játrech jako glykogen. Ale pozor, glykogen má tu vlastnost, že natáhne vodu k sobě.
Na každý gram glykogenu připadne 3-4g vody.
Tím, že snížíme příjem sacharidů ihned snížíme množství zadržované vody.
Sacharidy způsobují vzestup inzulínu, který zvyšuje ukládání sodíku v těle. Dieta s nízkým obsahem sacharidů vede k poklesu hladiny inzulínu a tím ke ztrátě sodíku a přebytečné vody.

Na českém trhu existuje špičkový doplněk stravy QUICK DREN s obsahem pampelišky, pýru, petržele a s obsahem hořčíku, draslíku a vápníku (korálový vápník), který přírodní cestou pomáhá regulovat množství přebytečné vody v těle a zároveň tělu doplňuje potřebné minerály. Minerály jsou v organické formě s maximální vstřebatelností do organismus. 

QUICK DREN si můžete zakoupit zde: QUICK DREN


Dále...

Tipy na jarní detoxikaci

 

Přípravky, kterými podpoříte jarní detoxikaci, odvodnění a redukci tuků

Quick Dren

Rapid Control

Pampelišková káva, pražený kořen

Čekanková káva

Šípkový čaj a kapky


Postup objednání / Poštovné | O nás | Zasíláme do zahraničí - Shipping abroad | Obchodní podmínky | Podmínky ochrany osobních údajů

+420 722 152 001

info@lekarnaproradost.cz
velkoobchod@lekarnaproradost.cz